دپارتمان چاپ افست

چاپ افست که دارای کیفیت بسیار بالای رنگی می‌باشد، رایج‌ترین روش چاپ کارهای حجیم بوده و بیشتر مناسب برای چاپ در تیراژهای بالا است.

یکی از ابتدایی‌ترین شیوه‌های ایجاد جلوه‌های ویژه، چاپ افست می‌باشد. برای ارائه یک محصول چاپی زیبا می‌توان با چاپ افست به هدف مورد نظر رسید.

                    

دو نوع چاپ افست به نام چاپ شیت و چاپ رول وجود دارد که تفاوت اصلی آنها در نوع کاغذ ورودی به دستگاه چاپ می‌باشد. اما تنها تفاوتشان این نیست. این دو نوع دستگاه از نظر ضخامت کاغذ، سرعت چاپ، صرفه اقتصادی و فرمت خروجی نیز بسیار با یکدیگر متفاوتند. برای اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت چاپ شیت و چاپ رول اینجا را بخوانید.

                                           

ماشین‌های چاپ افست، مانند انواع دیگر چاپ، دارای تنوع در ابعاد و اندازه زینک و ... هستند. بنابراین لازم است قبل از تهیه سند، فیلم و زینک، ابتدا از ابعاد و انواع ماشین‌های چاپخانه‌ی انتخابی آگاهی یابید. با شناخت نسبی ماشین‌های چاپ می‌توانید مناسب‌ترین و به صرفه‌ترین پروژه‌های چاپی را انجام دهید.

 

 

در انتخاب نوع کاغذ و مقوا نیز باید دقت کنید. می‌توان از هرنوع کاغذی در چاپ افست هم از نظر جنس و هم گرماژ استفاده کرد. اما انتخاب کاغذهای نامناسب نیز ممکن است مشکلاتی ایجاد کند.

  • در چاپ افست ابعاد متفاوتی برای فرم‌های چاپی وجود دارد: 35*25 / 60*44 / 70*50 / 50*35