دپارتمان چاپ افست

چاپ افست که دارای کیفیت بسیار بالای رنگی می‌باشد، افست شیوه‌ای پرکاربرد و راهی مناسب و مقرون به صرفه برای چاپ‌های تیراژ بالا می‌باشد.

برای ارائه یک محصول چاپی زیبا با کیفیت بالا می‌توان با چاپ افست به هدف مورد نظر رسید.

چاپ افست شیت و رول:

دو نوع چاپ افست به نام چاپ شیت و چاپ رول وجود دارد که تفاوت اصلی آنها در نوع کاغذ ورودی به دستگاه چاپ می‌باشد.

اما تنها تفاوتشان این نیست. این دو نوع دستگاه از نظر ضخامت کاغذ، سرعت چاپ، صرفه اقتصادی و فرمت خروجی نیز بسیار با یکدیگر متفاوتند. برای اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت چاپ شیت و چاپ رول کلیک کنید.

ماشین‌های چاپ افست:

ماشین‌های چاپ افست، مانند انواع دیگر چاپ، دارای تنوع در ابعاد و اندازه زینک و ... هستند. بنابراین لازم است قبل از تهیه سند، فیلم و زینک، ابتدا از ابعاد و انواع ماشین‌های چاپخانه‌ی انتخابی آگاهی یابید. با شناخت نسبی ماشین‌های چاپ می‌توانید مناسب‌ترین و به صرفه‌ترین پروژه‌های چاپی را انجام دهید. کاغذ و مقوای مورد استفاده: در انتخاب نوع کاغذ و مقوا نیز باید دقت کنید. می‌توان از هر نوع کاغذی در چاپ افست هم از نظر جنس و هم گرماژ استفاده کرد. اما انتخاب کاغذهای نامناسب نیز ممکن است مشکلاتی ایجاد کند.

در چاپ افست ابعاد متفاوتی برای فرم‌های چاپی وجود دارد:

35*25 / 60*44 / 70*50 / 50*35 /70*50 /90*60 /100*70

استفاده از جلوه‌های ویژه در چاپ افست:

در چاپ افست امکان استفاده از جلوه‌هایی نظیر طلاکوب، نقره‌کوب، یووی و... وجود دارد. استفاده از این جلوه‌ها می‌تواند سبب زیبایی بیشتر کارهای چاپی بشود.

نظارت بر چاپ افست:

برای رسیدن به بهترین کیفیت چاپی باید مراحل پیش از چاپ به درستی طی شود. خرید مواد اولیه و انتخاب شیوه‌ای مناسب و مقرون به صرفه برای چاپ، بررسی و کنترل کیفیت رنگی و... از وظایف مهم ناظران چاپ می‌باشد. در پروژه‌هایی که تیراژ کارها بالا می‌باشد کیفیت متریال باید توسط ناظر قبل از شروع کار چک شود تا منجر به باطله شدن کارهای چاپی نشود. در مجتمع چاپ کوفا این امکان فراهم شده که مراحل پیش از چاپ توسط افراد متخصص این حوزه انجام گیرد.

استفاده از رنگ‌های اسپات:

رنگ‌های اسپات یا پنتون رنگ‌هایی ساختگی هستند که در چاپ افست استفاده می‌شوند. در بعضی از کارها ممکن است از چند رنگ پنتون و در بعضی از کارها ممکن است از یک رنگ پنتون استفاده شود. برای استفاده کردن از رنگ پنتون در طراحی ابتدا باید کد موردنظر را از دفترچه‌ی کدهای پنتون انتخاب و سپس از آن‌ها استفاده کنید.

 

برای استعلام قیمت از خدمات چاپ افست مجتمع کوفا کلیک کنید.