فرم استعلام قیمت و سفارش چاپ افست

ست اوراق اداری از آیتم‌های پر کاربرد در ادارات می‌باشد که برای مکاتبات اداری و روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرد، ست اوراق اداری می‌تواند به صورت اختصاصی برای هر سازمانی باتوجه به نوع فعالیت آن طراحی و چاپ شود. اگر قصد طراحی و چاپ ست اوراق اداری را دارید به نکات زیر توجه کنید.

 • از قرار دادن اطلاعات مهم در لبه‌های کناری کادر خودداری کنید.
 • برای جلوگیری از بهم ریختگی متن‌ها، آن‌ها را به آبجکت تبدیل کنید.
 • فرمت pdf گزینه‌ی مناسبی برای ارسال فایل می‌باشد.

امکان چاپ پاکت در ابعادهای مختلف و به صورت اختصاصی در مجتمع چاپ کوفا فراهم است، برای چاپ پاکت و سربرگ ابعادهای استانداردی وجود دارد. عموماً برای چاپ سربرگ از ابعادهای A4 و A5 استفاده می‌کنند. برای چاپ پاکت می‌توانید از قالب‌های آماده موجود در مجتمع کوفا استفاده کنید. برای مشاده قالب‌های آماده پاکت کلیک کنید.

چاپ افست ست اوراق اداری:

ست اوراق اداری یکی از اجزای کاربردی است که تمامی شرکت‌ها از آن برای مکاتبات روزانه‌شان استفاده می‌کنند. استفاده از سربرگ و پاکت زیبا سبب می‌شود که در اولین ارتباط نام برند شما در ذهن مشتری یا همکارانتان بماند، این روش می‌تواند اولین قدم در جهت برندسازی شما باشد. پاکت و سربرگ از اجزای مهم ست اوراق اداری هستند.

متریال مناسب:

انتخاب متریال مناسب اهمیت زیادی دارد، برای سربرگ و پاکت باید از متریالی استفاه کرد که امکان دستی نوشتن روی آن فراهم باشد، کاغذ تحریر که در گرماژهای مختلف 80، 100، 120 موجود است از گزینه‌های مناسب برای چاپ پاکت و سربرگ می‌باشد.

چاپ پاکت افست:

در چاپ پاکت به شیوه‌ی افست محدودیتی در فضای چاپی پاکت وجود ندارد و می‌توان از تمام فضای پاکت برای چاپ استفاده کرد، زیرا در شیوه‌ی افست ابتدا طرح پاکت بر روی کاغذی که گسترده است چاپ می‌شود و بعد به سراغ مرحله‌ی پاکت سازی می‌روند.

نکات مهم در ارسال فایل برای چاپ سربرگ و پاکت به شیوه افست:

زمانی که قرار است فایلی را به شیوه‌ی افست به چاپ برسانید، بهتر است که نکات چاپی مربوط به مراحل پیش از چاپ را در نظر بگیرید تا فایل با بهترین کیفیت به چاپ برسد.

1_ MOOD رنگی:

هر فایلی که قرار است به چاپ برسد باید MOOD رنگی آن بر روی CMYK یا اصلاحاً به صورت 4 رنگ باشد، فایل‌هایی که به صورت RGB  طراحی شده‌اند، امکان چاپ آن‌ها وجود ندارد.

2_ فونت‌های ریز:

فونت‌هایی که سایز آن‌ها کمتر از 6 پوینت می‌باشد، باید با استفاده از یکی از رنگ‌های CMYK به چاپ برسند. برای مثال می‌تواند به صورت مشکی تک رنگ باشد.

3_ Overprint(اورپرینت) کردن فونت‌ها:

اورپرینت بودن فایل در چاپ اهمیت زیادی دارد، و غالباً بیشترین استفاده‌ی آن برای نوشته‌ها می‌باشد. اورپرینت کردن نوشته‌ها سبب می‌شود تا آبجکت  با رنگ زیرینش ترکیب شود و فضای سفیدی از لبه‌های نوشته‌ها مشخص نباشد. برای آشنای با اورپرینت کلیک کنید.

4_رزولوشن مناسب:

استفاده از رزولوشن مناسب در هر فایلی اهمیت زیادی دارد، برای مثال در کارهای کوچکی مانند کارت ویزیت، بروشور و... که کیفیت چاپ جزئیات اهمیت دارد باید از رزولوشن بالا یعنی 300 استفاده کرد. اما  میزان رزولوشن در کارهای فضای خارجی مانند چاپ بنر  72 الی 150 می‌باشد.

در تصویر زیر میزان رزولوشن، مُدرنگی و پروفایل یک فایل چاپی مشخص شده است.

               

5_ ابعاد Artwork :

در زمان طراحی فایل‌هایی که قرار است به چاپ برسد، حتماً ابعاد فایل طراحی و آرت ورک باید یکی باشد. برای مثال اگر قرار است کارت ویزیتی با ابعاد 9*5 طراحی کنید، سندی که در ابتدای کار باز می‌کنید نیز باید با ابعاد کارت برابر باشد.( در حین باز کردن سند اولیه برای کار میز اضافه رنگ را نیز در نظر بگیرید)

6_ BLEED ( بلید یا اضافه رنگ):

از قرار دادن اطلاعات مهم مانند لوگو، شماره تماس و... در لبه‌های کناری کادر خودداری کنید. اضافه رنگ در کارهای چاپی اهمیت زیادی دارد، زیرا می‌تواند از خطاهای بسیاری در برش جلوگیری کند.

برای آشنایی با اضافه رنگ کلیک کنید.

7_ مشخص کردن Spot colour:

اگر قرار است در چاپ پاکت از رنگ‌ اسپات یا ساختگی استفاده شود، حتماً در نرم افزار رنگ موردنظر را بر روی حالت اسپات قرار دهید. برای آشنایی با رنگ‌های اسپات کلیک کنید.

8_ استفاده از قالب برای برش:

در صورتی که برای برش به قالب احتیاج دارید، باید فایل قالب را به همراه طرح برای ما ارسال کنید. در کارهایی مانند پاکت، بسته بندی، لیبل و... که برای چاپ‌شان به قالب احتیاج است، در زمان ارسال باید فایل را در سه حالت قرار دهید:

 1. فایل طراحی شده به همراه قالب
 2. فایل طراحی شده بدون قالب
 3. فقط قالب

 

       

 

9_ طلا کوب و نقره کوب:

برای استفاده از خدماتی مانند طلاکوب به ساخت کلیشه احتیاج است. اگر قصد استفاده از خدماتی مانند طلاکوب را دارید باید قسمتی از متن یا طرح که قرار است به صورت طلاکوب چاپ شود را به صورت جداگانه برای ما ارسال کنید تا مطابق با ابعاد فایل ارسالی برای شما کلیشه‌ ساخته شود.  برای آشنایی با مراحل چاپ طلاکوب کلیک کنید.

10_ QR COOD:

اگر قرار است از بارکد یا کیوآرکد در طراحی استفاده کنید، باید به صورت مشکی تک رنگ و با پس زمینه سفید قرار دهید تا به راحتی توسط اسکنر خوانده شود.

11_پروفایل فایل چاپی:

استفاده‌ی درست از پروفایل‌ها می‌تواند سبب افزایش کیفیت کار چاپی شود.

هنگامی که سند جدیدی را در برنامه‌های طراحی باز می‌کنید، دقت کنید که پروفایل سند شما بر روی یکی از سه حالت زیر باشد.

 1. اگر قرار است بر روی کاغذ گلاسه چاپ شود باید پروفایل Coated Fogra 39 انتخاب کنید.
 2. برای چاپ بر روی کاغذ تحریر  باید از پروفایل Sheetfeed coated v2 استفاده کنید.
 3. و برای چاپ بر روی کاغذ کوتد از پروفایل Uncoated استفاده کنید.

 

 

راهنمای طراحی پاکت و سربرگ:

 • مُد ارسالی فایل بر روی CMYK باشد.
 • فایل پاکت به صورت گسترده طراحی شود.
 • فونت‌های استفاده شده از حالت متن به آبجکت تبدیل شوند.
 • بلید یا اضافه رنگ را در فایل طرلحی شده در نظر بگیرید.

در صورت نیاز می‌توانید از قالب‌های موجود در مجتمع کوفا برای چاپ پاکت استفاده کنید.

نمونه پاکت‌های چاپ شده به شیوه افست در مجتمع چاپ کوفا