فرم استعلام قیمت و سفارش چاپ افست

چاپ و تولید سررسید از روش‌های رایجی است که برای تبلیغات مورد توجه برندها قرار گرفته است. سررسیدها به صورت روزشمار، دو روز شمار، هفته شمار و ماه شمار طراحی و به چاپ می‌رسند. سررسیدها به دلیل کاربردی که دارند در تمام طول روز و سال مورد استفاده قرار می‌گیرند به همین دلیل می‌توانند گزینه‌ی مناسبی برای هدیه دادن باشند، سعی کنید برای چاپ سررسید یکی از قطع‌های رایج را انتخاب کنید. شما می‎‌توانید نوع صحافی و متریال صفحات داخلی را مطابق با طرحتان انتخاب کنید. استفاده از جلوه‌هایی مانند طلاکوب، نقره‌کوب، یووی و... می‌تواند سبب افزایش زیبایی کار شما شود و جلوه‌ی خاصی به آن بدهد.  

در چاپ افست سررسید به نکات زیر توجه کنید:

 • مُدرنگی فایلی ارسالی بر روی CMYK باشد.
 • اضافه رنگ برای صفحات داخلی و جلد را فراموش نکنید.
 • رزولوشن مناسب برای چاپ سررسید 300 می‌باشد.
 • فرمت pdf روش مناسبی برای ارسال فایل می‌باشد.

چاپ و تولید سررسید در تیراژها مختلف با متریال‌های مختلف امکان پذیر است برای چاپ سررسیدهای تبلیغاتی می‌توانید از شیوه‌ی افست استفاده کنید. در شیوه‌ی افست علاوه بر امکان چاپ در تیراژ بالا، کیفیت کارهای چاپی نیز بالا می‌باشد. و از آنجایی که عمده‌ی سررسیدهایی که به چاپ می‌رسند جهت هدیه دادن و تبلیغات می‌باشد کیفیت بالا آیتم مهمی به حساب می‌آید. طراحی و چاپ سررسید بسته به نظر سفارش دهنده می‌تواند به صورت روزشمار، هفتگی، ماهانه باشد.

متریال مناسب برای صفحات داخلی:

کاغذ تحریر در گرماژهای مختلف از متریال‌های مناسب برای چاپ صفحات داخلی سررسید می‌باشد. برای چاپ سررسید عمدتاً از شیوه‌ی چاپ تک رنگ استفاده می‌شود.

صفحات تبلیغات در سررسید:

در چاپ سررسید تعدادی لت در ابتدای سررسید به عنوان صفحات تبلیغاتی قرار می‌گیرد، محتوای این صفحات می‌تواند توضیحاتی در رابطه با خود آن سازمان یا کسب و کار باشد.

صحافی سررسید:

مرحله‌ی صحافی در چاپ سررسید اهمیت زیادی دارد، زیرا جلد سررسید می‌تواند بر روی مخاطب تاثیرگذار باشد. شیوه‌ی جلدسخت می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد، در شیوه‌ی جلد سخت می‌توان از چرم، پارچه، ترمو و... استفاده کرد. استفاده از متریال‌هایی مانند چرم برای صحافی جلوه‌ی زیبایی به کار می‌دهد.

خدمات پس از چاپ:

طلاکوب یا حک: طلاکوب یا حک می‌تواند جلوه‌ی زیبایی به کار بدهد، البته در اینجا به صورت حک می‌باشد یعنی امکان حک رنگ دیگری به غیر از طلاکوب نیز فراهم است برای مثال سفیدکوب، مشکی کوب، آبی کوب و...

پلاک فلزی: پلاک فلزی روش مناسب برای حک و نصب لوگو بر روی جلد سررسید می‌باشد و جلوه‌ی لوکس و زیبایی به کار چاپ شده می‌دهد.

طراحی سررسید برای چاپ:

1_ CMYK بودن فایل:

تمامی فایل‌هایی که با هدف چاپ طراحی می‌شوند باید به از ابتدا  سند آن‌ها به صورت CMYK باشد، درصورتی که به صورت RGB طراحی شوند و پس از اتمام کار به CMYK تبدیل شوند رنگ‌های استفاده شده تغییر می‌کنند.

_ نحوه قرارگیری فونت‌های ریز:

اگر قرار است از فونت‌های کوچک مانند 6 پوینت در کارهای چاپی استفاده کنید، حتماً باید به صورت تک رنگ یعنی یکی از 4 رنگ CMYK باشند.

3_ اورپرینت در کارهای چاپی: 

در فایل‌هایی که قرار است به شیوه افست به چاپ برسند، نوشته‌ها را در حالت اورپرینت قرار دهید. برای آشنایی با اورپرینت کلیک کنید.

4_رزولوشن 300 برای فایل‌های چاپی:

مناسب‌ترین رزولوشنی که برای کارهای چاپی می‌توان انتخاب کرد، رزولوشن 300 است. رزولوشن بالا کیفیت و وضوح جزئیات را افزایش می‌دهد.

5_ ابعاد Artwork :

در زمان طراحی فایل‌هایی که قرار است به چاپ برسد، حتماً ابعاد فایل زراحی و آرت ورک باید یکی باشد. برای مثال اگر قرار است کارت ویزیتی با ابعاد 9*5 طراحی کنید، سندی که در ابتدای کار باز می‌کنید نیز باید همین ابعاد باشد.

6_ BLEED در چاپ افست:

در چاپ افست و چاپ دیجیتال در نظرگرفتن بلید یا اضافه رنگ از نکات مهم در کارهای چاپی است، از قراردادن اطلاعات مهم در این قسمت خودداری کنید. در واقع بلید فضایی است که با از بین رفتن آن در برش هیچ آسیبی به طرح نمی‌رسد. 

7_  استفاده از رنگ‌های پنتون:

رنگ‌های ساختگی یا پنتون کیفیت بالایی در چاپ دارند، تعداد رنگ‌هایی پنتونی که در یک کار چاپی می‌توان استفاده کرد متغییر است. برای تبدیل رنگ‌های CMYK به معادل pantone در نرم‌افزار فتوشاپ و ایلاستریتور کلیک کنید.

9_ خدمات پس از چاپ( طلاکوب و نقره‌کوب):

طلاکوب و نقره‌کوب از خدمات پس از چاپی است که عمدتاً برای کارهای خاص استفاده می‌شود. این چاپ با استفاده از کلیشه‌ای که مطابق با طرح ساخته شده انجام می‌شود.

10_ قرارگیری بارکد و کیوآرکد:

بارکد یا کیوآرکد باید به صورت مشکی تک رنگ و با بک‌گراند سفید در فایل قرار بگیرند. ابعاد و محل قرار گیری آن‌ها نیز اهمیت دارد، باید به گونه‌ای باشد که توسط اسکنر یا بارکد خوان، خوانده شود.

11_انتخاب پروفایل مناسب:

اگر در ابتدا متریالی که قرار است کار بر روی آن چاپ شود را انتخاب کنید، انتخاب پروفایل نیز به درستی انجام می‌شود. زیرا در صورت اتمام روند طراحی تغییر پروفایل مشکل ساز خواهد بود.

سه نمونه از پروفایل‌های کاربردی در قسمت زیر نام برده شده:

 1. اگر قرار است بر روی کاغذ گلاسه چاپ شود باید پروفایل  Coated Fogra 39انتخاب کنید.
 2. برای چاپ بر روی کاغذ تحریر  باید از پروفایل Sheetfeed coated v2 استفاده کنید.
 3. و برای چاپ بر روی کاغذ کوتد از پروفایل Uncoated استفاده کنید.

 

 

نکات مهم در طراحی و چاپ سررسید:

 1. فایل ارسالی برای چاپ باید به صورت 4 رنگ با همان CMYK باشد.
 2. از ارسال فایل به صورت لایه باز خودداری کنید، PDF فرمت مناسبی برای ارسال فایل به چاپ می‌باشد.
 3. تمام صفحات داخلی سررسید را داخل یک PDF قرار دهید.
 4. برای طراحی جلد کتاب ابعاد عطف را در نظربگیرید، برای محاسبه ابعاد عطف سررسید کلیک کنید.
 5. اگر قصد دارید از شیوه جلد سخت برای چاپ سررسید استفاده کنید فضای ناخنی را در جلد در نظر بگیرید.

نمونه‌ای از سررسید چاپ شده در مجتمع چاپ کوفا: