فرم استعلام قیمت و سفارش چاپ افست

بازگشت
 

چاپ افست فولدر ( قالب آماده )

در طراحی فولدر تعداد لت، ابعاد، و نوع جیب داخلی هر فولدری می‌تواند متناسب با برند و طرح آن متفاوت باشد. در مجتمع چاپ کوفا قالب‌های آماده‌ای وجود دارد که می‌توانید برای چاپ فولدر خود از آن‌ها استفاده کنید. چاپ و تولید فولدر از آیتم‌هایی است که به برندسازی و ایجاد تبلیغات موثر برای کسب و کارها کمک می‌کند. از فولدر علاوه بر تبلیغات در شرکت‌‌ها برای قرار دادن اسناد و مدارک و محافظت از کاغذها در جلسات استفاده می‌شود. در اغلب فولدرها علاوه بر استفاده از قسمت‌ بیرونی یا همان جلد از قسمت داخلی آن‌ها نیز برای ارائه‌ی خدمات و معرفی کسب و کار استفاده می‌شود. از این رو می‌توانند ابزار مناسبی برای معرفی و تبلیغات باشند. 

متریال مناسب:

برای چاپ فولدر باید از متریالی استفاده شود که ضخامتی و مقاومت خوبی برای قرار دادن کاغذها در آن وجود داشته باشد، گلاسه، کارتی از گزینه‌های مناسب هستند که می‌توانید در گرماژهای مختلف باتوجه به طرحی که دارید از آن‌ها استفاده کنید.

روکش مناسب:

عمده‌ترین کاربرد روکش‌ها برای تثبیت رنگ و محافظت از کار چاپی در برابر عوامل محیطی است که می‌تواند سبب افزایش عمر کار چاپی شود. اما استفاده‌ی درست از آن‌ها می‌تواند سبب افزایش زیبایی خروجی نهایی بشود. برای مثال ممکن است طرح فولدر شما طوری باشد که استفاده از روکش یووی موضعی بتواند سبب بهتر دیده شدن طرح شود.

صفحات داخلی فولدر:

در چاپ فولدر این امکان وجود دارد که چند برگه‌ای به عنوان صفحات داخلی آن در نظر بگیریم تا اطلاعات در این صفحات می‌توانید اطلاعات مربوط به فعالیت و خدمات شرکت را ذکر کنید. فولدرهایی که صفحات داخلی دارند اغلب اوقات برای صحافی آن‌ها از منگنه استفاده می‌شود.

نکات مهم در ارسال فایل برای چاپ افست:

زمانی که قرار است فایلی را به شیوه‌ی افست به چاپ برسانید، بهتر است که نکات چاپی مهم را در نظر بگیرید تا فایل شما با بهترین کیفیت به چاپ برسد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از ارسال فایل به چاپ به نکات زیر توجه کنید.

1_ MOOD فایل:

هر فایلی که قرار است به چاپ برسد باید MOOD رنگی آن بر روی CMYK باشد، فایل‌هایی که بر روی حالت  RGB  طراحی شده‌اند، امکان چاپ آن‌ها وجود ندارد.(برای آشنایی با مدهای رنگی RGB و CMYK کلیک کنید)

2_ فونت‌های ریز:

فونت‌هایی که سایز آن‌ها کمتر از 6 پوینت می‌باشد، باید با استفاده از یکی از 4 رنگ‌ CMYK به چاپ برسد. برای مثال می‌تواند به صورت مشکی تک رنگ باشد.

3_ Overprint(اورپرینت) کردن فونت‌ها:

اورپرینت بودن فایل در چاپ اهمیت زیادی دارد، و غالباً بیشترین استفاده‌ی آن برای نوشته‌ها می‌باشد. اورپرینت کردن نوشته‌ها سبب می‌شود تا با رنگ آبجکت زیرین ترکیب شوند و فضای سفیدی از لبه‌های نوشته‌ها مشخص نباشد. برای آشنای با اورپرینت کلیک کنید.

4_رزولوشن مناسب:

استفاده از رزولوشن مناسب در هر فایلی اهمیت زیادی دارد، برای مثال در کاهای کوچکی مانند کارت ویزیت که جزئیات برایمان مهم است باید از رزولوشن بالا استفاده کرد. اما در کارهایی مانند چاپ‌های فضای خارجی که قرار است ار مسافت دور دیده شوند رزولوشن فایل ارسالی می‌تواند بین 72 الی 150 باشد.

5_ ابعاد مناسب Artwork :

در زمان طراحی فایل‌هایی که قرار است به چاپ برسد، حتماً ابعاد فایل طراحی شده و آرت ورک باید یکی باشد. برای مثال اگر قرار است کارت ویزیتی با ابعاد 9*5 طراحی کنید، سندی که در ابتدای کار باز می‌کنید نیز باید همین ابعاد باشد.

6_ BLEED ( بلید یا اضافه رنگ):

در نظر گرفتن اضافه رنگ در کارهای چاپی اهمیت زیادی دارد، زیرا می‌تواند از خطاهای بسیاری در برش جلوگیری کند. برای مثال اگر قرار است کارت ویزیتی پس از چاپ ابعادش 5*8 باشد، سندی که برای طراحی باز می‌کنید با در نظر گرفتن اضافه رنگ باید 6*9 باشد. در فاصله‌ی 0/5 سانتی متر از هر ضلع نباید اطلاعات مهمی مانند لوگو یا نوشته قرار دهید.

 برای آشنایی با اضافه رنگ کلیک کنید.

7_ مشخص کردن Spot colour:

اگر قرار است در چاپ از رنگ‌های اسپات استفاده شود، حتماً در نرم افزار رنگ موردنظر را بر روی حالت اسپات قرار دهید.(برای آشنایی با رنگ‌های اسپات کلیک کنید)

8_استفاده از قالب:

در صورتی که برای برش به قالب احتیاج دارید، باید فایل قالب را به همراه طرح برای ما ارسال کنید.در کارهای چاپی مانند پاکت، بسته بندی، لیبل و... که برای چاپ‌شان به قالب احتیاج است، در زمان ارسال باید فایل را به سه صورت قرار دهید:

  1.  فایل طراحی شده به همراه قالب
  2.  فایل طراحی شده بدون قالب
  3. فقط  طرح خطی قالب

9_ طلا کوب و نقره کوب:

برای استفاده از خدماتی مانند طلاکوب به ساخت کلیشه احتیاج است. اگر قصد استفاده از خدماتی مانند طلاکوب را دارید باید قسمتی از متن یا طرح که قرار است به صورت طلاکوب چاپ شود را به صورت جداگانه برای ما ارسال کنید تا مطابق با ابعاد فایل ارسالی شما کلیشه‌ ساخته شود.

برای آشنایی با چاپ طلاکوب کلیک کنید.

10_ QR COOD:

اگر در فایل طراحی‌تان باید از کیوآرکد یا بارکد استفاده کنید، حتماٌ به صورت مشکی تک رنگ قرار دهید. 

11_پروفایل کار چاپی:

استفاده‌ی درست از پروفایل‌ها می‌تواند سبب افزایش کیفیت کار چاپی شود.

هنگامی که سند جدیدی را در برنامه‌های طراحی باز می‌کنید، دقت کنید که پروفایل سند شما بر روی یکی از سه حالت زیر باشد.

  • اگر قرار است بر روی کاغذ گلاسه چاپ شود باید پروفایل  Coated Fogra 39انتخاب کنید.
  • برای چاپ بر روی کاغذ تحریر  باید از پروفایل Sheetfeed coated v2 استفاده کنید.
  • و برای چاپ بر روی کاغذ کوتد از پروفایل Uncoated استفاده کنید.

نکته: پس از اتمام طراحی بهتر است که پروفایلی را که در ابتدا انتخاب کرده‌اید را تغییر ندهید، زیرا ممکن است رنگ‌های انتخاب شده تغییر کنند.

برای چاپ فولدر می‌توانید از قالب‌های آماده در کوفاپرینت استفاده کنید، برای مشاهده قالب‌های آماده کلیک کنید.

برای طراحی فایل فولدر به نکات زیر توجه کنید:

رزولوشن فایل طراحی شده باید بر روی عدد 300 باشد.

  • مُد رنگی فایل باید بر روی CMYK باشد.
  • حاشیه امن یا بلید را در طراحی فولدر در نظر بگیرید.
  • نوشته‌ها را از حالت متن به آبجکت تبدیل کنید، تا خطایی برای فونت‌ها رخ ندهد.