فرم استعلام قیمت و سفارش چاپ افست

بازگشت
 

چاپ افست سربرگ A4 و A5 (A5 دوبرابر A4)

امکان چاپ پاکت در ابعادهای مختلف و به صورت اختصاصی در مجتمع چاپ کوفا فراهم است، برای چاپ پاکت و سربرگ ابعادهای استانداردی وجود دارد. عموماً برای چاپ سربرگ از ابعادهای A4 و A5 استفاده می‌کنند. برای چاپ پاکت می‌توانید از قالب‌های آماده موجود در مجتمع کوفا استفاده کنید. برای مشاده قالب‌های آماده پاکت کلیک کنید.

چاپ افست ست اوراق اداری:

ست اوراق اداری یکی از اجزای کاربردی است که تمامی شرکت‌ها از آن برای مکاتبات روزانه‌شان استفاده می‌کنند. استفاده از سربرگ و پاکت زیبا سبب می‌شود که در اولین ارتباط نام برند شما در ذهن مشتری یا همکارانتان بماند، این روش می‌تواند اولین قدم در جهت برندسازی شما باشد. پاکت و سربرگ از اجزای مهم ست اوراق اداری هستند.

متریال مناسب:

انتخاب متریال مناسب اهمیت زیادی دارد، برای سربرگ و پاکت باید از متریالی استفاه کرد که امکان دستی نوشتن روی آن فراهم باشد، کاغذ تحریر که در گرماژهای مختلف 80، 100، 120 موجود است از گزینه‌های مناسب برای چاپ پاکت و سربرگ می‌باشد.

چاپ پاکت افست:

در چاپ پاکت به شیوه‌ی افست محدودیتی در فضای چاپی پاکت وجود ندارد و می‌توان از تمام فضای پاکت برای چاپ استفاده کرد، زیرا در شیوه‌ی افست ابتدا طرح پاکت بر روی کاغذی که گسترده است چاپ می‌شود و بعد به سراغ مرحله‌ی پاکت سازی می‌روند.

نکات مهم در ارسال فایل برای چاپ سربرگ و پاکت به شیوه افست:

زمانی که قرار است فایلی را به شیوه‌ی افست به چاپ برسانید، بهتر است که نکات چاپی مربوط به مراحل پیش از چاپ را در نظر بگیرید تا فایل با بهترین کیفیت به چاپ برسد.

1_ MOOD رنگی:

هر فایلی که قرار است به چاپ برسد باید MOOD رنگی آن بر روی CMYK یا اصلاحاً به صورت 4 رنگ باشد، فایل‌هایی که به صورت RGB  طراحی شده‌اند، امکان چاپ آن‌ها وجود ندارد.

2_ فونت‌های ریز:

فونت‌هایی که سایز آن‌ها کمتر از 6 پوینت می‌باشد، باید با استفاده از یکی از رنگ‌های CMYK به چاپ برسند. برای مثال می‌تواند به صورت مشکی تک رنگ باشد.

3_ Overprint(اورپرینت) کردن فونت‌ها:

اورپرینت بودن فایل در چاپ اهمیت زیادی دارد، و غالباً بیشترین استفاده‌ی آن برای نوشته‌ها می‌باشد. اورپرینت کردن نوشته‌ها سبب می‌شود تا آبجکت  با رنگ زیرینش ترکیب شود و فضای سفیدی از لبه‌های نوشته‌ها مشخص نباشد. برای آشنای با اورپرینت کلیک کنید.

4_رزولوشن مناسب:

استفاده از رزولوشن مناسب در هر فایلی اهمیت زیادی دارد، برای مثال در کارهای کوچکی مانند کارت ویزیت، بروشور و... که کیفیت چاپ جزئیات اهمیت دارد باید از رزولوشن بالا یعنی 300 استفاده کرد. اما  میزان رزولوشن در کارهای فضای خارجی مانند چاپ بنر  72 الی 150 می‌باشد.

در تصویر زیر میزان رزولوشن، مُدرنگی و پروفایل یک فایل چاپی مشخص شده است.

راهنمای طراحی پاکت و سربرگ:

  • مُد ارسالی فایل بر روی CMYK باشد.
  • فایل پاکت به صورت گسترده طراحی شود.
  • فونت‌های استفاده شده از حالت متن به آبجکت تبدیل شوند.
  • بلید یا اضافه رنگ را در فایل طرلحی شده در نظر بگیرید.

در صورت نیاز می‌توانید از قالب‌های موجود در مجتمع کوفا برای چاپ پاکت استفاده کنید.