فرم استعلام قیمت و سفارش چاپ افست

بازگشت
 

چاپ افست یادداشتی و پلنر چسب گرم

سررسید و پلنر از آیتم‌هایی است که به شیوه‌ی افست به چاپ می‌رسد. زیرا چاپ افست شیوه‌ای باکیفیت و ارزان برای سفارشات تیراژ بالا می‌باشد.

متریال مناسب:

برای چاپ صفحات داخلی پلنر و یادداشتی‌ها می‌توان از متریالی مانند تحریر در گرماژهای مختلف استفاده کرد. تحریر نخودی رنگ می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد زیرا جلوه‌ی زیبایی به کار چاپ شده می‌دهد.

صحافی:

انتخاب شیوه‌ی مناسب صحافی در کیفیت نهایی کار بی‌تاثیر نخواهد بود. برای صحافی پلنرها میتوان از شیوه‌ی جلد سخت، چسب گرم و سر چسب استفاده کرد. برای آشنایی با شیوه‌های مختلف صحافی کلیک کنید. تعداد صفحات داخلی در انتخاب نوع صحافی نیز تاثیرگذار است. چاپ صفحات داخلی پلنر می‌تواند به صورت یک رو یا دو رو باشد.

پیس از شروع روند طراحی پلنر، نکات زیر را در نظر بگیرید:

1_ حالت یا مُد رنگی فایل:

اولین و مهترین نکته برای ارسال فایل به چاپ مُدرنگی آن است، فایلی که قرار است به چاپ برسد باید مُدرنگی آن بر روی حالت CMYK باشد.

2_ فونت‌ مناسب برای کارهای چاپی:

در فایل‌های چاپی باید بهتر است که از فونت‌هایی با سایز ریز استفاده نکنیم اما درصورت نیاز به استفاده از فونت در سایزهای کوچکی مانند 6 پوینت باید رنگ آن به صورت تک رنگ باشد. یعنی فقظ شامل یکی از 4 رنگ CMYK باشد.

3_ فعال کردن گزینه اورپرینت:

بیشترین کاربرد و استفاده از اورپرینت برای متن‌ها و آبجکت‌ها است تا با آبجکت زیرین خود همپوشانی داشته باشند. تا اطراف آن‌ها سفیدی نزند. برای آشنایی با اورپرینت کلیک کنید.

4_رزولوشن در کارهای چاپی:

رزولوشن در کارهای چاپی اهمیت زیادی دارد و  پایین بودن آن سبب می‌شود تا کار پیکسل شود. رزولوشن 300 عدد مناسبی برای کارهای چاپی با جزئیات زیاد مناسب است.

5_ باز کردن Artwork مناسب:

منظور از آرت ورک مناسب این است که ابعاد ابعاد فایلی که قرار است طراحی کنیم با ابعاد آرت وریک برابر باشد، برای مثال اگر قرار است کارت ویزیتی با ابعاد 5*5 سانتی متر را طراحی کنید ابعاد آرت ورک نیز باید با در نظرگرفتن اضافه رنگ برابر باید 5.5*5.5 سانتی متر باشد.

6_ حاشیه امن (BLEED):

حاشیه امن فضایی در فایل چاپی است که در صورت برش هیچ آسیبی به طرح نمی‌رسد. از قرار دادن اطلاعات مهم در این قسمت خودداری کنید.  برای آشنایی با حاشیه امن یا بلید در کارهای چاپی کلیک کنید.

7_ استفاده از رنگ‌های ساختگی:

استفاده از رنگ‌های اسپات یا ساختگی اگرچه می‌توانند سبب افزایش قیمت کارچاپی شوند، اما کیفیت بالایی دارند و برای کارهای خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند. گاهی اوقات ممکن است از یک رنگ در کار چاپی استفاده شود، گاهی نیز ممکن است فقط با استفاده از چند رنگ اسپات کار به چاپ برسد.

8_  استفاده از خدمات طلا کوب یا نقره کوب:

خدمات طلاکوب یا نقره کوب یکی از راه‌هایی است که برای جلد مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند جلوه‌ی زیبایی به کار بدهد. اسم برند، لوگو یا بخشی از یک طرح گرافیکی به شیوه‌ی چاپ داغی بر روی جلد می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

برای آشنایی با چاپ طلاکوب و نقره‌کوب کلیک کنید.

9_ نحوه‌ی قرارگیری کیوآرکد و بارکد در فایل چاپی:

کیوآرکد و بارکد در فایل چاپی باید به صورت مشکی تک رنگ و با بک‌گراند سفید باشند، البته ابعادشان نیز مهم است تا با استفاده از اسکنر خوانده شوند.

12_پروفایل مناسب برای ارسال فایل به چاپ:

شناخت پروفایل‌ها و استفاده‌ی درست از آن‌ها اهمیت زیادی دارد، قبل از شروع کار متریال متناسب را انتخاب کنید تا احتیاجی به تغییر پروفایل در آخر پروژه نباشد، زیر با تغییر پروفایل رنگ‌های استفاده شده تغییر می‌کنند.

در زیر سه نمونه از پروفایل پروفایل‌های کاربردی ذکر شده است:

  1. اگر قرار است بر روی کاغذ گلاسه چاپ شود باید پروفایل  Coated Fogra 39انتخاب کنید.
  2. برای چاپ بر روی کاغذ تحریر  باید از پروفایل Sheetfeed coated v2 استفاده کنید.
  3. و برای چاپ بر روی کاغذ کوتد از پروفایل Uncoated استفاده کنید.

در طراحی پلنر نکات زیر را در نظر بگیرید:

  1. صفحات داخلی پلنر را به صورت یک PDF ارسال کنید.
  2. اگر قرار است یرای پلنر از صحافی جلد سخت استفاده کنید فضایی عطف و ناخنی را در جلد در نظر بگیرید، برا آشنایی با محاسبه عطف پلنر کلیک کنید.
  3. فایل ارسالی پلنر برای چاپ باید به صورت CMYK باشد.
  4. فراموش نکنید که رزولوشن فایل شما باید بر روی عدد 300 باشد.
  5. حاشیه امن در صفحات داخلی و جلد پلنر را فراموش نکنید.
  6. برای جلد پلنر می‌توانید از چاپ طلاکوب استفاده کنید.